2015 m. kovo 20 d., penktadienis

Tenerifės sala



Plotas – 7500 kv. km.
Gyventojų – 2,118 mln. (2012 metais)
Sostinė – Tenerifės - Santa Krusas arba Gran Kanarijos - Las Palmas (keičiasi kas ketverius metus).
Valiuta – euras (EUR)
Kalba – ispanų (katalonų, galų arba baskų)
Religija – katalikų





Vulkaninio tipo sala Tenerifė, viliojanti turistus puikiu oru ištisus metus – čia net apie 300 saulėtų dienų. Šilčiausiu laikotarpiu, vasarą, termometro stulpelis nerodo daugiau nei 28, o žiemą temperatūra nenukrenta žemiau 19 laipsnių šilumos. Neveltui sala vadinama „amžinojo pavasario sala“, nors žiemos pėdsakų – sniego – taip pat galite pamatyti.

Tenerifės salos pavadinimas čiabuvių guančų kalba reiškia – „Snieguotą kalną“, nors pagal kitus šaltinius dėl joje esančio ugnikalnio, sala buvo vadinama „pragaro sala“.
Žmonės saloje gyveno jau akmens amžiuje. Pirmieji gyventojai – guančai, kurie saloje įsikūrė maždaug prieš 200 m. pr. Kr. Jų pėdsakai yra išlikę iki šių dienų. Šie žmonės buvo panašūs į skandinavus – aukšti, šviesiais plaukais, mėlynakiai baltaodžiai. Dar ir šiandien saloje galima pamatyti žmonių, kurie pasirinkę primityvų gyvenimo būdą – gyvena įrengtose kalnų uolose, augina gyvulius, tačiau verčiasi turizmu – į savo namus priima lankytojus, uolose įrengtame restorane kviečia paragauti tradicinių ispaniškų patiekalų
Pirmieji salas atrado senovės graikų ir romėnų jūrininkai.
1402-1405 m. prancūzų tyrinėtojas Žanas Betenkortas užėmė tris salas – Lanzarotą, Fuerteventurą ir Hiero. Bandė užimti ir Homeros salą, tačiau vietiniai gyventojai priešinosi beveik šimtą metų.
1495 m. ispanai galutinai užėmė Kanarų salas ir įtraukė jas į Kastilijos karalystę.
Saloms teko atlaikyti dar ne vieną ataką, kurių viena didžiausia – 1599 metais, kai olandų 74 laivų flotilė užpuolė salas su daug didesne armija, nei salose gyveno žmonių. Nepaisant sudegintų gyvenviečių, olandams nepavyko užimti salų.
Ilgai Kanarų salo būdavo paskutinė laivų sustojimo vieta atsargų papildymui prieš kelionę per Atlanto vandenyną.
Daugelis garsių keliautojų yra čia pabuvoję: 1519 m. – Magelanas; 1779 m. - Džeimsas Kukas; 1832 m. - Čarlzas Darvinas.
1983 m. Kanarų saloms suteikta autonomija.



Kanarų salyną sudaro septynios didelės salos ir keletas mažesnių salų, kurios susiformavo prieš 14 milijonų metų, išsiveržus šimtams povandeninių ugnikalnių. Tenerifė – didžiausia iš septynių Kanarų salyno sala, kurios plotas – 2034 kvadratiniai kilometrai, o Teidės ugnikalnis yra aukščiausias taškas visoje Ispanijoje, virš jūros lygio pakilęs net 3718 metrų. Saloje gyvena daugiau nei 850 tūkstančių žmonių, dauguma jų – ispanai.

Aplankykite Kanarų salas kovo mėnesį – tada čia žydi migdolai, kuriais nusėti beveik visi šlaitai.
Jei atvykote vasarį-kovą ir pamatykite Tenerifėje vykstančius karnavalus.
Atsipalaiduokite. Kanarų salų gyventojai – neorganizuoti ir nepunktualūs, užtat niekur neskuba ir dėl nieko nesijaudina. Patys pradėkite pokalbį – daug sklandžiau eis sutarti su vietiniais. Šypsokitės ir žiūrėkite į viską optimistiškai – tada pajusite, koks yra tikrasis Kanarų salų gyvenimas.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą